Replacing the Side Refrigerator Filter

چگونه فیلتر یخچال سامسونگ را عوض کنم؟ | چگونه فیلتر یخچال الجی را عوض کنم؟

فیلتر یخچال ارسال نظر

امروزه استفاده از یخچال‌های ساید بای ساید امری متداول است و در بیشتر خانه‌‌ها می‌توان یک یخچال از این نوع را پیدا کرد. یکی از مزیت‌های استفاده از یخچال‌های ساید بای ساید، استفاده از آب تصفیه شده است. از آنجایی که تصفیه آب در یخچال‌های ساید با استفاده از فیلتر مخصوص تصفیه آب انجام می‌شود، این فیلتر پس از مدتی اشباع می‌شود و کارکرد خود را از دست می‌دهد و به همین خاطر نیاز به تعویض پیدا می‌کند. برای آن که کیفیت آب آشامیدنی تصفیه شده بالا باشد، باید تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید در زمان مناسب انجام گیرد؛ اما بسیاری از خانواده‌‌ها نمی دانند که دقیقا چه زمانی و چگونه باید به تویض فیلترهای تصفیه آب بپردازند. ما در این مطلب قصد داریم به زبان ساده نحوه انجام این کار برای فیلتر بیرونی یخچال ساید و فیلتر داخلی ساید را توضیح دهیم؛ به گونه ای که از این پس دیگر برای تعویض فیلتر خودتان فورا دست به کار شوید و در عرض چند دقیقه این کار را به خوبی انجام دهید.

 

1- تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید سامسونگ

تصویر1

1-1- فیلتر بیرونی یخچال ساید و فیلتر داخلی ساید چه هستند؟

یخچال ها دو نوع فیلتر دارند؛ یکی فیلتر بیرونی یخچال ساید و دیگری فیلتر داخلی ساید. یخچال ساید بای ساید سامسونگ در مدل‌های مختلفی تولید می‌شود که این تنوع در تولید منجر به تنوع در استفاده از فیلترها نیز شده است. برخی از مدل‌های یخچال سامسونگ دارای فیلترهای کوچک داخلی هستند و در برخی دیگر فیلترهای استوانه ای بزرگ بیرونی به کار رفته است. در بیشتر یخچال‌های سامسونگ دسترسی به فیلتر تصفیه آب کوچک از درون یخچال و از قسمت فوقانی امکان پذیر است و فیلتر بیرونی یخچال ساید نیز به صورت استوانه ای شکل بوده که معمولا در بیرون و در قسمت پایین یخچال قرار دارند.

 

1-2- از کجا بفهمیم که زمان تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید فرا رسیده است؟

در پاسخ باید گفت که در یخچال‌های سامسونگ یک چراغ مخصوص وجود دارد که ممکن است به سه رنگ روشن شود؛ بنفش، قرمز و آبی. هرگاه حدود 5 ماه از زمان فعالیت فیلتر تصفیه آب بگذرد، این چراغ به رنگ بنفش روشن خواهد شد. پس از گذشت شش ماه از زمان استفاده، چراغ قرمز می‌شود و در این صورت می‌توان فهمید که زمان تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید فرا رسیده است. هرگاه فیلتر تعویض شود و فیلتر نو قرار گیرد، این چراغ به حالت آبی درخواهد آمد. معمولا در یخچال‌های سامسونگ زمان تعویض فیلتر هر شش ماه یکبار است که زمان تعویض فیلتر ساید البته به نسبت میزان استفاده از یخچال و تصفیه کننده آن، می‌تواند کم یا زیاد شود.

1-3- فیلتر ساید سامسونگ را چگونه باید تعویض کرد؟

برای تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید سامسونگ باید ابتدا شیر ورودی آب را بسته و سپس فیلتر را در جهت خلاف عقربه‌های ساعت به اندازه یک چهارم دور کامل بچرخانید. آنگاه فیلتر را از محفظه مخصوص آن بیرون آورده و فیلتر جدید را در محفظه قرار دهید. سپس آن را به سمت داخل فشار داده و در جهت عقربه‌های ساعت به اندازه یک چهارم دور بچرخانید تا به درستی در جای خود قرار گیرد و محکم شود. در یخچال ساید سامسونگ دکمه ای وجود دارد که بر روی آن عبارت «Ice Type/Hold 3 Sec for Filter Change» نوشته شده است و کار آن تنظیم مجدد زمان برای فیلتر تصفیه آب جدید است. بعد از اینکه فیلتر را عوض کردید، به مدت 3 ثانیه این دکمه را فشار دهید تا زمان استفاده از فیلتر جدید پس از تعویض فیلتر ساید برای شما ثبت شود. دقت کنید که اگر بیشتر از 3 ثانیه دستتان را بر روی دکمه قرار دهید، استفاده از فیلتر دستگاه خاموش خواهد شد و فیلتر غیرفعال می‌شود.

2- تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید الجی

تصویر2

2-1- فیلتر بیرونی یخچال ساید و فیلتر داخلی ساید در الجی چگونه است؟

معمولا یخچال های الجی فیلتر بیرونی یخچال ساید ندارند و در اغلب مدل‌های الجی معمولا از فیلتر داخلی ساید استفاده می‌شود. البته مدل‌های جدیدتر این برند ممکن است فیلتر تصفیه آب داخلی نداشته باشند که می‌توانید از این موضوع با سوال از فروشنده و یا مطالعه برگه راهنمای محصول قابل اطلاع کسب کنید.

2-2- زمان تعویض فیلتر ساید الجی هر چند ماه است؟

فیلترهای داخلی یخچال ساید الجی معمولا هر 6 تا 9 ماه باید تعویض شوند و زمان دقیق آن بستگی به میزان استفاده دارد. در یخچال ساید الجی نیز چراغی تحت عنوان فیلتر آب(Water Filter)  وجود دارد که با روشن شدن آن می‌توان فهمید زمان تعویض فیلتر داخلی ساید فرا رسیده است. همچنین در صورتی که اندازه یخ خروجی و یا فشار آب کاهش پیدا کند، ممکن است تعویض فیلتر ساید فرا رسیده باشد.

2-3- فیلتر ساید الجی را چگونه باید تعویض کرد؟

برای تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید الجی نیز باید ابتدا شیر ورودی آب را بسته و درب یخچال را باز کنید. فیلتر یخچال در قسمت بالای سمت چپ قابل مشاهده است و اگر در این قسمت چیزی پیدا نکردید، در زمان تعویض فیلتر ساید به برگه راهنمای محصول مراجعه کنید تا محل دقیق فیلتر را پیدا کنید. سپس دکمه push را که روی محفظه فیلتر تصفیه آب قرار دارد، فشار داده و درب آن را به پایین بکشید. در برخی از مدل‌های ساید الجی برای آن که بتوان فیلتر را از محفظه بیرون کشید، باید قدری چرخانده شود که در این صورت چرخش باید بر اساس جهتی که بر روی محفظه درج شده، انجام شود. سپس فیلتر نو را در محفظه قرار داده و در صورت لزوم آن را بچرخانید تا به درستی در جای مربوطه قرار گیرد.

 

منابع:

https://www.lg.com/us/support/video-tutorials/CT10000021-1402503253628-installating-water-filter

https://drinkfiltered.com/samsung-refrigerator-water-filter-review/

https://www.lg.com/us/support/product-help/CT10000021-1397851693438-installating-water-filter

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *