Buy water purifier parts online from the main importer

خرید آنلاین قطعات دستگاه تصفیه آب از وارد کننده اصلی

نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب ارسال نظر

نوشیدن آب سالم و مناسب دغدغه ی اکثر انسانهایی ست که به سلامت خود و خانواده شان می اندیشند همین نیاز انسانها شرکت های مختلفی را به سمت تولید و واردات انواع دستگاه های مناسب جهت تولید آب آشامیدنی مناسب و سالم هدایت کرده است. خرید دستگاه تصفیه آب که بتواند برای شما آب سالم و استانداردی را محیا سازد نیزا به مقداری دانش اولیه, تحقیق و بررسی دارد باید قبل از اقدام به خرید راجع به انواع دستگاه هی موجود مطالعه کنید و با افراد متخصص راجع به خرید دستگاه تصفیه آب مناسب شرایط, نیاز و امکانات خود صحبت و مشورت کنید. نتیجه ی تحقیقات شما کمکتان می کند تا بتوانید به درستی خرید قطعات تصفیه آب خانگی را انجام داده و دستگاه بسیار خوبی را خریداری کنید.

تصویر1

معرفی انواع قطعات دستگاه تصفیه آب
به طور کلی می توان گفت با وجود تمام تفاوت هایی که انوع مختلف دستگاه تصفیه آب ها با هم دارند ولی پایه و قطعات تقریبا یکسانی دارند ساختار و چیدمان این قطعا و لوازم یدکی دستگاه تصفیه آب تقریبا با یکدیگر مشابه است و می توان یک توضیح کلی برای این قطعات ارائه کرد.
یک دستگاه تصفیه آب خانگی شامل دوگروه از قطعات تصفیه آب می باشد یک گروه قطعات اصلی و گروه دیگر قطعات فرعی. گروه فرعی شامل مخزن , شیرآلات و … بوده و گروه اصلی شامل فیلتر های تصفیه هستند.
فیلتر ها که وظیفه ی تصفیه ی اب و کاهش املاح مواد آلاینده را برعهده دارند انواع مختلفی هستند که هرکدام کاری خاص و متفاوتی را انجام میدهند. این فیلترها هرکدام کار یکدیگر را تکمیل میکنند و در مجموع باعث می شوند تا دستگاه بتواند آب تصفیه شده و بدون آلاینده را تحویل دهد.
فیلتر مرحله اول که فیلتر پلی پروپیلن نام دارد وظیفه ی حذف رسوبا موجود در آب و ضایعاتی مانند زنگ زدگی لوله ها و گل و لای و لجن هارا برعهده دارد این فیلتر سفید رنگ و شفاف عمری در حدود 6 تا 8 ماه دارد و به این میزان می تواند وظیفه ی خود را به خوبی انجام دهد . پس از تمام شدن عم مفید این فیلتر و همه ی فیلترهای دیگر باید سریعا فیلتر را عوض کرد زیرا با پایان یافتن عمرمفیذ فیلتر دستگاه تصفیه آب نمی تواند وظیفه ی خود را انجام دهد.
دومین فیلتر , فیلتر کربن گرانول است که باعث شفافیت آب می شود این فیلتر که از جنس پوست نارگیل می باشد آلاینده های شیمیایی اعم از کلر و موارد مشابه را از آب حذف می کند و اگر آب بو یا طعم نامطبوعی داشته باشد به وسیله ی این فیلتر قابل از بین بردن است. از این فیلتر می توان 6 ماه تا 1 سال استفاده کرد و همانطور که پیش از این گفته شد پس از پایان عمر مفید آن باید با فیلتر نو و جدید تعویض شود.
سومین فیلتر , فیلتر کربن بلاک است که به عنوان مکمل و کامل کننده ی کار فیلتر دوم عمل ی کند عمر مفید این فیلتر 6 ماه است . شکل ظاهری این فیلتر شامل یک نوار توری دور فیلتر است.
فیلتر چهارم یکی از مهم ترین فیلتر ها یعنی فیلتر ممبران است می توان این فیلتر را اصلی ترین فیلتر دستگاه تصفیه آب دانست وظیفه ی این فیلتر حذف آلودگی های آب است که به صورت محلول در آب وجود دارد آلودگی هایی همچون قارچ ها , ویروس , انگ و … . عمر مفید این فیلتر تقریبا دوسال است و بعد از این زمان باید جایگزین شود.
پنجمین فیلتر , فیلتر پست کربن یا کربن نهایی است. وظیفه ی این فیلتر حذف بو و طعمی ست که در اثر ماندن آب در مخزن ایجاد می شود این فیلتر بعد از مخزن ذخیره آب قرار می گیرد و عمرمفیدی معادل 12 تا 15 ماه دارد.
ششمین فیلتر, فیلتر مینرال است که متشکل از سنگ های معدنیست این فیلتر در دستگاه های تصفیه آب با سیستم RO مورد استفاده قرار میگیرد زیرا در این سیستم بخش زیدی از مواد معدنی مفید آب نیز حذف می شود. بدن انسان به مواد معدنی مفید حذف شده نیز احتیاج دارد پس به وسیله ی این فیلتر می توان بخش ها مفید حذف شده را به آب اضافه کرد تا بدن ما دچار کم بود مواد معدنی مورد نیازش که از آب تامین می شود نگردد. عمر مفیذ این فیلترنیز حدود 12 تا 15 ماه می باشد.
فیلتر های متفرقه ی دیگری نیز وجود دارند که باعث ضدعفونی شدن آب و یا حل شدن مشکلPH آب می گردند .
بخش های ذکر شده را می توان مهم ترین بخش های یک دستگاه تصفیه آب دانست که هرکدام اهمیت ویژه ای دارند و در هنگام خرید و فروش قطعات دستگاه تصفیه آب باید به کیفیت فیلترها توجه ویژه ای داشت. لازم است بدانید قیمت قطعات دستگاه تصفیه آب با توجه به کیفیت آنها کم و زیاد شده و همچنین تک فروشی و یا فروش عمده قطعات تصفیه آب نیز بر قیمت لوازم جانبی تصفیه آب تاثیر دارد.
علاوه بر بخش های اصلی هر دستگاه تصفیه آب خانگی قطعات فرعی نیز دارد که با قرار گرفتنن در کنار یکدیگر باعث می شوند دستگاه کار خود را به خوبی انجام دهد از جمله این قطعات می توان به محفظه یا هوزین, شاسی آداپتور برق , شیلنگ و … اشاره داشت.
محفظه ی فیلتر بخشی است که فیلتر ها در آن قرار دارند این محفظه وظیفه ی حفظ و نگهداری از فیلترها را دارد و به این منظور از آن استفاده می شود.
مخزن دستگاه تصفیه آب تصفیه شده بعد از اتمام پروسه ی تصفیه به این مخزن هدایت می شود از این مخزن بای نگهداری آب تصفیه شده استفاده می شود و باعث می شود تا از آلودگی مجدد آب نیز جل.گیری شود البته باید دقت شود با نگهداری درست مخزن مراقب باشید تا خود مخزن باعث و عامل آلودگی نباشد.
فشار سنج یا گیج فشار قطعه ایست برای اندازه گیری و کنترل فشار آبی که از از خروجی آب به فیلتر ممبران وارد می شود. این فشار نیز باید در محدوده ای مشخص و ثابت باشد. میزان نرمال فشار نشان داده شده توسط فشارسنج باید بین 50 تا 125PSI باشد.
پایه یا براکت دستگاه تصفیه آب قطعه ایست که فیلتر ها و محفظه ها روی آن قرار گرفته و سوار شده است به این قطعه شاسی نیز گفته می شود و و در دو نوع فلزی و پلاستیکی در بازار وجود دارد.
پمپ تصفیه آب یکی از مهم ترین قطعات در دستگاه تصفیه آب به روش اسمزمعکوس است از این پمپ بای بالا بردن فشار آبی که وارد فیلتر ها می شود استفاده می گردد.
سوئیچ تصفیه آب یکی دیگر از قطعه هایی ست که در دستگاه تصفیه آب مورد استفاده قرار میگیرد د. نوع سوئیچ در این دستگاه وجود دارد سوئیچ فشار بالا و سوئیچ فشار پایین زمانی که جریان آب ورودی به دستگاه قطع می شود از سوئیچ فشار پایین برای قطع جریان برق استفاده می شود و سوئیچ فشار بالا در هنگام پر شدن مخزن برای قطع و وصل پمپ استفاده می شود.
شلنگ تصفیه آب ابزاریست که باعث می شود آب در تمام دستگاه به وسیله ی آن جریان داشته باشد.
شیر برداشت , شیری که بر روی سینک نصب می شود و برای مصرف آب تصفیه شده کاربرد دارد.
شیر میکس ابزاریست برای ترکیب آب کامل تصفیه شده و آبی که بخشی از آن تصفیه شده است و از 3 فیلتر عبور داده شده است . در روش اسمز معکوس تمام املاح آب از آن گرفته می شود این امر باعث تغییر طعم و مزه ی آب می شود و آب تلخ و بدمزه می گردد با ترکیب آب میزانی املاح به آب برگردانده می شود و سختی آب تنظیم میگردد.
آداپتور یا جعبه ی برق ولتاژ مورد نیاز برای دستگاه تصفیه آب را فراهم می ساز تا دستگاه با این جریان کار کند .
اورینگ قطعه ایست که برای آب بندی دستگاه تصفیه آب مورد استفاده قرار میگرد.
محدود کننده ی جریان فاضلاب قطعه ایست که پس ماند آب را به خارج از دستگاه آب هدایت می کند این قطعه یکی از مهم ترین بخش های دستگاه تصفیه آب است که جریان آب خروجی به سمت فاضلاب را تحت کنترل خود دارد. درصورتی که این بخش وجود نداشته باشد تصفیه ای صورت نمیگیرد و پساب و آب تصفیه شده ترکیب می شوند.

تصویر 2

لیست قیمت قطعات
قیمت قطعات مختلف با توجه به جنس و کشور تولید کننده و … متفاوت خواهند بود ولی حدود قیمت لوازم جانبی تصفیه آب به شرح ذیل می باشد .
سنسور فشار بالا 30 هزار تومان
سنسور فشار پایین 30 هزار تومان
اداپتور 65 هزارتومان
اتصالات پنوماتیک هر قطعه 3000 تومان
اتصالات فلزی و شیرها 20 هزارتومان
هوزینگ مات 60 هزار تومان
هوزینگ های شفاف 62 هزار تومان
شاسی دستگاه 48 هزار تومان
پایه دستگاه 40 هزار تومان
شلنگ هر متر 2000 تومان
شیر برقی 35000 تومان
مخزن از 170 هزار تومان تا 290 هزار تومان
شیر برداشت از 40000 تا 90000 تومان
پمپ 125psi تصفیه آب خانگی: 290،000
مخزن آب تصفیه کن خانگی 16 لیتری (4 گالن): 265،000
شیر برداشت آب تصفیه شده همراه نصب و ارسال : 95،000
ترانس تصفیه آب خانگی (24 ولت): 145،000
شیر اهرمی دستگاه تصفیه آب خانگی: 135،000

قیمت شیر اهرمی تصفیه آب
شیر اهرمی دستگاه تصفیه آب در مدل های مختلف توسط تامین کنندگان متفاوتی به بازار عرضه می شود این تفاوت ها در شکل ظاهری شیر و نوع استفاده ی آن وجود دارد . شما با توجه به نوع سینک و میزان استفاده و نحوه و جایگاه قرارگیری شیر اهرمی می توانید از بین مدل های موجود بهترین گزینه را انتخاب کنید. با توجه به تفاوت های موجود حدود قیمت انواع شیرهای اهرمی از 35 هزار تومان شروع شده و تا حدود 400 هزار تومان می باشد.

قیمت پمپ تصفیه آب
با توجه به متفاوت بودن انواع پمپ های تصفیه آب و تفاوت در جنس و نوع ساخت محصولات مختلف قیمت های آنها نیز متفاوت اند.
برای نمونه چند نوع از دستگاه های تصفیه آب موجود را بیان می کنیم .
پمپ کمفلو تایوان KEMFLO
ولتاژ کاری : 24V
حداکثر فشار : 110 PSI
حداکثر دبی خروجی : 1.6L/min
قابلیت استفاده برای تمام انواع دستگاه تصفیه آب
قیمت : 230 هزار تومان

پمپ سافت واتر تایوان SOFT WATER
ولتاژ کاری : 24V
حداکثر فشار : 130 PSI
حداکثر دبی خروجی : 1.6L/min
قابلیت استفاده برای تمام انواع دستگاه تصفیه آب
قیمت : 225 هزار تومان

پمپ هیدون تایوان HEADON
کم مصرف
ولتاژ کاری : 24V
حداکثر فشار : 130 PSI
حداکثر دبی خروجی : 1.2L/min
قابلیت استفاده برای تمام انواع دستگاه تصفیه آب
قیمت : 240 هزار تومان

پمپ کریستال واتر تایوان CRYSTAL WATER
ولتاژ کاری : 24V
حداکثر فشار : 120 PSI
حداکثر دبی خروجی : 1.0L/min
قابلیت استفاده برای تمام انواع دستگاه تصفیه آب
قیمت : 210 هزار تومان

قیمت فیلتر آب تصفیه کن
فیلترهای مختلفی جهت استفاده در دستگاه تصفیه آب وجود دارند این فیلترها باید به صورت دوره ای در بازه های زمانی ثابتی عوض شوند. دقت داشته باشید نکاتی مثل کیفیت و جنس فیلترها را در خرید قطعات تصفیه آب خانگی درنظر داشته. لازم است بدانید درصورت خرید و فروش عمده قطعات تصفیه آب میتوانید محصولات مورد نیاز را با قیمت مناسب تری تهیه کنید.
فیلتر ها به صورت تک یا پک های دو یا 3تایی و یا بیشتر در بازار عرضه می شوند. حدود قیمت این محصول از 95 هزار تومان تا 500 هزار تومان تفاوت دارد.
خرید قطعات آب تصفیه تصفیه کن خانگی
باید بدانید که قطعات تصفیه آب خانگی جهت حفظ و نگهداری دستگاه باید به طور مداوم بررسی و درصورت وجود مشکل باید تعویض شود. چک کردن پی در پی قطعات مختلف باعث می شود تا خیلی سریع مشکلات دستگاه شناسایی شود و پیش از اینکه صدمات غیرقابل جبرانی به دستگاه تصفیه آب وارد گردد اقدام به تعویض و یا تعمیر قطعات شود. لازم است بدانید خرید قطعات تصفیه آب خانگی اهمیتی برابر با انتخاب دستگاه تصفیه آب دارد. زیرا قطعات نامناسب و غیر استاندارد می تواند برای دستگاه شما ایجاد مشکل کند. در پروسه ی خرید بهتر است با یک متخصص نیز مشورت کنید متخصصین ما آماده ی خدمات رسانی و مشاوره به شما مشتریان ارجمند می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *